Biografia

Anna Hajduk-Rynkowicz – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem) w klasie fortepianu prof. Jerzego Romaniuka i dr. Ramiro Sanjinesa. Do 2018 roku studiowała podyplomowo w Schola Cantorum w Paryżu, w mistrzowskiej klasie fortepianu prof. Maurizio Morettiego. W 2018 roku ukończyła także z wyróżnieniem dyrygenturę chóralną na UMFC, w klasie prof. Andrzeja Banasiewicza.


Uczestniczka I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych w Warszawie w 2018. Jest laureatką polskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in.: III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie ( 2013), I Nagroda na XIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Łomiankach (2013). Była także finalistką III Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Villa de Xabia w Hiszpanii (2015). Jako kameralistka uzyskała I Nagrodę ze swoim triem Olympus Mons na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Grand Virtuoso Artist” w Salzburgu (2016).


Koncertowała na Węgrzech, we Włoszech, w Belgii, we Francji, w Szwecji, w Austrii oraz w Kambodży, a na polskich estradach występuje regularnie, specjalizując się głównie w repertuarze chopinowskim i współczesnym. Występowała jako solistka z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus na koncercie kompozytorskim w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia. Jako solistka i kameralistka współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie. Występowała z recitalami m.in. kilkakrotnie pod pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich, Brochowie, Muzeum F. Chopina w Warszawie, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie. Koncertowała także wielokrotnie na Śląsku, m.in. wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną pod dyrekcją Roberta Kabary, wykonując Koncert fortepianowy f-moll F. Chopina. Razem ze swoim triem Olympus Mons koncertowała w Mozarteum w Salzburgu, siedzibie Sinfonii Varsovii w Warszawie, Akademii Muzycznej w Łodzi, Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na festiwalu w Solcu nad Wisłą.

W 2018 roku nagrała wraz z Anną Riveiro płytę Ahavat Olam. Miłość wieczna., na której znalazły się jej fortepianowe aranżacje pieśni hebrajskich na Wielkie Święta żydowskie. Wzięła także udział w nagraniu płyty Percussion visions z utworami Edwarda Sielickiego na fortepian, perkusję i syntezator.


Brała udział w mistrzowskich kursach pianistycznych w kraju i za granicą, szkoląc swój warsztat pod okiem m.in. Andrzeja Jasińskiego, Janusza Olejniczaka, Katarzyny Popowej-Zydroń, Nikolaia Demidenki, Alexeia Lubimova, Claire Chevallier, Tobiasa Kocha, Michaiła Woskriesjeńskiego, Jose Gagliardo.


Stypendystka Prezesa Rady Ministrów, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz wielokrotna stypendystka Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej dla najzdolniejszych uczniów i studentów. Za swoje osiągnięcia otrzymała także kilkakrotnie Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W 2012 roku została uhonorowana nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej za całokształt twórczości artystycznej.